Jaké zábradlí na balkon využít při revitalizaci bytového domu

Zdědili jste po rodičích městský byt s balkonem a stali jste se účastníky SVJ? Možná, že i právě vás se bude týkat revitalizace domu, která obnáší výstavbu nové fasády a mimo jiné i výměnu zábradlí. V bytových domech se společenstvím vlastníků bývá zvykem, že se všichni sejdou na domovní schůzi a projednají tam tuto záležitost osobně s tím, že si také odhlasují, v jakém stylu se bude odehrávat výměna zábradlí, aby i toto dobře zapadlo do celkové koncepce.

balkony na domě

Zábradlí na balkon je jedním z nejdůležitějších stavebních prvků na celém domě, protože pokud by došlo právě zde k nějakému pochybení, mohlo by to znamenat obrovskou katastrofu a ohrožení života po pádu z vyšších pater. U výstavby zábradlí je tedy důležité zejména zajistit jeho pevnost a odolnost vůči působení povětrnostních vlivů, a teprve pak dbát na estetické hledisko. Jaká řešení zábradlí na balkony výškových domů bývají nejlepší?

Nerezová ocel – nerezovou ocelí získáme řešení zcela bez kompromisu, které je velice pevné a prakticky bezúdržbové. Bude vás spolehlivě chránit před pádem z výšky, bude dobře vypadat, nebude jej pokrývat koroze a nebude nutné jej také natírat, jak je tomu u běžné konstrukční oceli. Neradi to vyslovujeme, ale nerezové zábradlí vás zřejmě přežije.

bytový dům

Tvrzené sklo – velmi podobné vlastnosti vám poskytne tvrzené sklo, kterým lze pokrýt jen spodní část balkonu do výšky zábradlí, anebo využít možnost zakrýt celý balkon až ke stropu a vytvořit jakousi zimní zahradu. Toto řešení má velkou výhodu v tom, že dokáže zabezpečit prostor před únikem domácích zvířat, například koček. Bezpečně uzavřená horní část znemožní pádu domácích mazlíčků z balkonu i ve chvíli, kdy tam máte otevřeno a jste momentálně na druhém konci bytu. Je to vlastně nejbezpečnější způsob zajištění bezpečnosti kohokoli v bytě – zvířat i dětí nebo dospělých osob.