Kam umístit vestavěnou skříň ve vašem domě


Na otázku, kam instalovat vestavěné skříně z Prahy do vašeho příbytku, možná bleskově odpovíte, že: „kam jinam, než do ložnice, přece“. Ano, máte pravdu, ložnice bývají velmi častou pozicí tohoto nábytku, a je to vcelku logické, protože ráno po probuzení a provedení hygienických úkonů se obvykle v ložnici převlékáte z pyžama do pracovního či civilního oblečení, které je umístěno v některých regálech za posuvnými dveřmi.

vestavěné skříně

Má to však jistý háček, a sice je-li ložnice poměrně malých rozměrů, a v bytech uvnitř bytových domů to tak často bývá, skříň od podlahy až ke stropu vám z ní ukrojí další kus prostoru, a vy se tu pak budete cítit jako sardinka v plechovce. Dle zásad Feng Shui je nábytek v ložnici spíše nevhodný, respektive měli byste ponechat tento prostor vzdušnější, pouze s postelí a nočními stolky, a namísto obrazů na stěnách opatřit prostor pokojovými rostlinami, které produkují energii a napomáhají tělesné regeneraci.

Mnohem výhodnější je umístit vestavbu do předsíně, do haly nebo pod schodiště. Tím se sice tento prostor vyplní, ale jde vesměs o prostředí neobývané tak, jako obývací pokoj, ložnice, kuchyně či dětský pokoj, předsíně a schodiště slouží pouze pro krátkodobý přesun z místa na místo. Nikdy se tu moc dlouho nezdržujete, a rozhodně nemáte v plánu například pohostit vaši návštěvu u stolku umístěného do vstupní chodby ke vchodovým dveřím.

úložný prostor

Dekor dveří

S vnitřním uspořádáním skříně vám může efektivně vypomáhat firma, která bude skříň instalovat, a možná vám i navrhne řešení lepší, než jaké napadlo vás, ale s čím byste měli mít jasno, je vnější dekor posuvných dveří. Dostanete sice k dispozici nabízený vzorkovník, ale nikdo za vás rozhodnutí výběru dekoru neudělá. Tímto vám jen chceme naznačit, abyste právě tomuto kroku věnovali dostatek času a sázeli spíše na světlé barvy, které opticky místnosti zvětšují, což je případ zejména malých obytných prostor.