Kde máte zřízené sídlo firmy


Podnikání obnáší celou řadu náročných úkonů a neexistuje mnoho subjektů, situací či osob, které by vám jej usnadnily, proto se také do podnikání všichni nehrnou a většina lidí si tento životní styl a způsob obživy rozmyslí. Přesto tu máme jednu docela zásadní věc, s níž bude tento proces výrazně jednodušší, a sice virtuální firemní sídlo. Co si pod tímto pojmem představit, a proč si nechat zapsat do obchodního rejstříku virtuální sídlo v Praze 1?

Karlův most

Velkoměsto versus vesnice – kdo z vás žije na vesnici, jistě dobře ví, že jakmile se nějaká informace o někom rozšíří na veřejnost, že to tu ví pak skoro každý. Pamatujete se na film z roku 1985 s názvem „Vesničko má, středisková“? Padne v něm výstižný citát, že doslova: „cizoložství na vesnici neutajíš“, zatímco ve městě se o vašem intimním poměru s jakoukoli ženou nedozví v podstatě nikdo. Město poskytuje značnou anonymitu a máte-li sídlo firmy zřízené mimo vaše bydliště (například) ve Středoklukách u Prahy právě v prvním pražském obvodu, můžete si být jisti, že se o vaše podnikatelské aktivity v Praze nebude nikdo zajímat. Maximálně finanční úřady, ale sídel firem v Praze je tolik, že je docela malá pravděpodobnost, že by právě vás navštívila namátková kontrola.

pražský orloj

Závist – v roce 1993 excelovala Jiřina Bohdalová ve filmové roli paní Závisti, přičemž bylo řečeno, že Závist je věčná. Není to tak docela pravda, protože je to pouhá lidská vlastnost, kterou lze eliminovat láskou a moudrostí, a Závist věčná rozhodně není, každopádně ji tu zatím stále máme usídlenou v mnoha rodinách a musíme s tím počítat. Bojovat se závistí je někdy velmi obtížné a jednou z cest, jak to provést, je mít sídlo firmy jinde, než kde bydlíte. Čím méně lidí z vašeho okolí ví, že podnikáte, a v čem, a to zejména na venkově, tím menší http://www.ndm.cz/cz/cinohra/predstaveni/4637-pani-bovaryova/2017-11-16/30428/ pravděpodobnost, že vám budou lidé na ulici závidět i „nos mezi očima“.