Krásy slovenské Bratislavy

Do hlavního města Slovenska je to z naší země jen pár hodin vlakem a skrývá se v něm spoustu památek a míst, která určitě stojí za návštěvu a nadšení cestovatelé by je rozhodně neměli vynechat. Bratislava je sice od naší stověžaté Prahy docela odlišná, stojí ale za to ji navštívit a pořádně poznat. I menší hlavní města totiž umí ve svých uličkách mnoho zajímavého skrýt. Pokud však zajímavé uličky nejsou nic pro vás, zkuste se vydat rovnou do centra města. Můžete si zde obejít významné Hviezdoslavovo náměstí či se projít po ulici zvané Michalské korzo, jež si vás zcela jistě získá svou historickou atmosférou a možná se v ní budete cítit jako v pohádce.

Pohled na Bratislavu

Jestli vám však pohled ze země na město nestačí, máte hned několik možnosti, kam v Bratislavě vyrazit. Úplně v centru města vám pohled z výšky nabídne Michalská věž, která určitě stojí za návštěvu, a to nejen proto, že výhled z ní musí být skutečně nádherný. Nadšeným obdivovatelům moderní architektury by se však více mohlo líbit na známé vyhlídkové věži UFO, kde to pravé ořechové najdou i praví gurmáni. Z výšky si zde totiž můžete užít nejen překrásný výhled na město, ale také návštěvu luxusní restaurace se světovými specialitami.

Ulička v Bratislavě

V centru Bratislavy také potkáte hned několik restaurací nabízející klasické národní pokrmy naší sousední země a věřte tomu, že pravým slovenským haluškám s poctivou porcí zelí či brynzy prostě nedokážete odolat. Milovníci venkovních procházek a přírodních krás si i v takovém městě rozhodně mohou přijít na své. Ve městě se nachází rozlehlé parky, nedaleko však stojí za návštěvu vysílač Kamzík, který potěší nejen všechny zapálené turisty, ale i milovníky výhledů. A s dětmi by vám určitě neměla uniknout návštěva bratislavské zoo, kterou si vaše ratolesti určitě zamilují. A jestli toto velké město není nic pro vás, zkuste ubytování ve Středním Pováží Travelguide. Třeba zde v klidu přírody konečně pro sebe najdete to pravé ořechové.