Prevence je důležitá


To jak nebezpeční můžou být přenašeči, jsme si mohli vyzkoušet při pandemii covidu. Mnozí lidé nemocí neonemocněli, ale přenášeli ji dál. A tak ji mohl chytit každý kdo se v okruhu takového člověka nacházel – v práci, čekárně u lékaře, v obchodě nebo na návštěvě. Výsledkem byl hrozivě narůstající počet nemocných lidí, z nichž mnozí končili na jednotkách intenzivní péče, a mizí z nich už se domů nikdy nevrátil. Pandemie covidu nám ukázala jak někteří lidé dovedou být sobečtí a bezohlední, a kvůli tomu docházelo k zavírání obchodů, podniků a omezování pohybu.

covid test

Vláda dokonce jednu dobu nařídila že si každý kdo bude chtít opustit svůj domov bude muset udělat antigenní test. Je to sada, kterou všichni dobře známe. Obsahuje špejli, roztok a tyčinku. Špejlí se udělá nátěr z přední strany nosu, a s kapkou roztoku se nanese na proužek, na kterém se zakrátko objeví výsledek – pozitivní a nebo negativní. Pozitivní test můžete mít právě i když u vás nemoc nepropukla, a i v takovém případě je na místě nosit respirátor a vyhýbat se kontaktu s lidmi. Mohou od vás nemoc stále chytit.

Jedním z výrobců kvalitních testů je vivadiag https://www.covidexpert.cz/znacka/vivadiag/. Má testy na všechny druhy covidu, a to i na nové varianty, které se objevují každý rok. Díky tomu je výsledek přesný a můžete se na něj spolehnout. Tyto testovací sady používají i zdravotnická zařízení, takže můžete být klidní a můžete ho používat bez obav i u vás doma. Díky šetrné metodě odběru vzorku je vhodný i pro použití u dětí.

covid buňky

Pokud máte ve svém okolí třeba prarodiče nebo někoho kdo je dlouhodobě nemocný, měli byste být v těchto případech obzvlášť ostražití, protože právě tyto skupiny lidí jsou velice ohroženy trvalými následky nebo dokonce úmrtím. Vyhněte se tomu že někoho blízkého zbytečně nakazíte, a raději mějte testy vždycky doma. Navíc nikdy není jisté, že nepropukne další pandemie.