V dávných časech půjčování



Jako první půjčky, které někdo zaznamenal byly ve starém Babylóně. Píši zde o záznamech, nikoli o půjčkách jako takových, zcela jistě existovaly již dříve. A jako takové se probojovaly až do středověku, kdy prý dokonce církev brojila proti. Ne proti půjčování samotnému, ale proti lichvě. Ony totiž například samy kláštery půjčovaly peníze. V Itálii se to pak rozmohlo všechno ve velkém a ve své podstatě se to tak drží dodnes. Snad jen s tím rozdílem, že se tehdy připočítal úrok přímo k půjčené částce a pak už se uváděla celá tato suma, kterou měl dlužník vrátit. Což bylo jistě velmi praktické. Žádné složité počty, prostě dohoda o úroku a je to. Jak se pak věřitelé vypořádali s neplatiči, to jsem již z materiálů nevyčetla, ale jistě to někde bude.

cizí bankovky

V současnosti se má věc tak, že půjčku stejně jako hypotéku u nás může člověk získat dvěma způsoby. Tedy v bankovním sektoru a v nebankovním sektoru. Je čistě na něm, co si zvolí. Oba druhy mají svá proti a svá pus. Jen je třeba to ještě před zahájením jednání všechno pročíst a raději ještě prověřit, protože se některé podmínky dost často mění. Tak aby pak člověk nezplakal nad výdělkem.

cizí bankovky

Jednou z nejvyužívanějších jsou hypotéky bez registru, které k nám přišly již před několika lety. Bez registru znamená to, že se záznamy tam uvedené zde neberou tak nějak v potaz. Nikoho tu nějak moc nezajímá, že jste před pěti lety nezaplatili složenku za mobilní telefon na splátky. Zde jde o to půjčit klientovi požadovanou částku co nejrychleji. On potřebuje koupit nějakou věc a nebude čekat, až ji koupí někdo jiný nebo až ji zase ještě zdraží. Zde se tedy nikdo nemaže se složitým a zbytečným papírováním, které jednání zdržuje a protahuje. Zde stačí základní dokumenty a už se na tom pracuje. Vyzkoušejte si to kliknutím na odkaz a uvidíte sami, že to funguje.