Buďte ve střehu!


Není dne, aby se neobjevila zpráva o internetovém podvodu. Nad většinou z nich zakroutíme hlavou a říkáme si, že tohle by se nám nikdy stát nemohlo. Přece nenaletím podvodníkovi, který mi slibuje, že za mnou přiletí z Afriky, i když je doktor, ale musím mu poslat peníze na letenku. Nebo podvodníkům, kteří mi tvrdí, že na druhém konci světa zemřel můj vzdálený příbuzný a zanechal mi milionové dědictví, jen je potřeba zaplatit předem peníze za převod, samozřejmě na podvodný účet. Také se objevují podvodné telefony, že na vašem bitcoinovém účtu máte 100.000 dolarů, které si můžete vyzvednou anebo že vám pro dlouhodobou neaktivitu zablokovali účet a pro odblokování musíte podvodníčka pustit do svého počítače. Co na tom, že jste nikdy žádný bitcoinový účet nezaložili, podvodník vám pošle dokonce výpis z vašeho neexistujícího účtu.

bitcoin

S kryptoměnami bývá podvodů nejvíce, protože je to jedna z finančních věcí, kterým moc lidé nerozumí. Kliknou na internetu na podvodné stránky a ni neví jak a okamžitě se jim ozve jejich osobní bankéř, který jim pomůže založit účet a dokonce jim bude radit jak investovat. Šikovně udělané fiktivní stránky vám poté budou ukazovat, jak na vašem účtu naskakují astronomické částky, které už jste vydělal, ale které ve skutečnosti vůbec neexistují.

bitcoin

Podvodník vás bude burcovat, abyste investovali víc a víc, a důvěřivý člověk je ochoten vybílit svůj skutečný účet a ještě si nabrat půjčky, a vše poslat do chřtánu podvodníkovi. Podvod se odhalí, až když budete chtít své vydělané milión převézt zpět na svůj účet. Buď s vámi podvodník přestane úplně komunikovat, nebo po vás bude chtít vyplatit další a další provize, které budete platit až do doby, než si připustíte, že je to celé podvod. S kryptoměnami se jistě dá obchodovat, ale pozor na kryptoměny hypoteka-bez-registru, pokud nejste v tomto oboru odborníkem.