Co pít během hubnutí?


Snažíte se zhubnout? Někdy to může být opravdu těžké. Pokud si zadáte slovo „hubnutí“ na internet, vyjede vám tisíce odkazů, které vám budou radit co jíst, abyste úspěšně zhubli. Ale o čem se možná tolik nemluví je to, co byste během hubnutí měli pít.

Proto se podíváme na tipy na nápoje, které byste měli během hubnutí pít, abyste nenabrali váhu a zároveň podpořili svůj metabolismus.

Voda

Nejklasičtější nápoj, který by měl tvořit většinu našeho pitného režimu. Voda. Voda nemá žádné kalorie, proto je pro hubnutí naprosto ideální. Dostatek vody zvyšuje vaši hydrataci a tím zvýšíte i svou energii. Má také blahodárný účinek na stav vaši pleti.

smoothie

Zelený čaj

V zeleném čaji je vysoký obsah katechinů, což jsou antioxidanty. Tyto antioxidanty hrají důležitou roli pro váš metabolický systém. Dokáží ho povzbudit, nakopnout a tím se zvýší spalování vašich tuků. Obsah kofeinu vám zase dodá energii.

Kopřivový čaj

Kopřivový čaj možná nezní úplně chutně, ale věřte, že ohledně hubnutí je to skvělý pomocník. Kopřivy pomáhají odvádět přebytečnou vodu z vašeho těla a tím snížit vaši hmotnost. Předcházíte tak taky nepříjemným otokům. Kopřivy také obsahují vitamíny A, B, C a E.

Voda s citronem

Podle určitých názorů voda s citronem zvyšuje metabolismus a podporuje detox organismu. Pokud vám nechutná čistá voda, ochucení citrónem je skvělou, a přitom bezkalorickou variantou, jak do sebe dostat více tekutin. Kromě toho, citrónová šťáva má vysoký obsah vitamínu C.

zelený čaj

Zeleninové šťávy

Během hubnutí byste měli jíst zeleninu, ale co takhle zeleninové šťávy? Jedná se o vysoce hydratační nápoje s vysokým obsahem vitamínů, a přitom s minimem kalorií. Připravte si výborné smoothie nebo zeleninovou šťávu například ze špenátu, celeru, brokolice nebo mrkve.

Jablečný ocet

Že nebudete pít ocet? Nebojte se! Jablečný ocet nechutná jako klasický ocet. Má daleko jemnější chuť, a proto se používá i na dochucování pokrmů. Zlepšuje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi, což vám může pomoci například s chutěmi na sladké. Vypijte denně sklenici vody s rozmíchanou polévkovou lžící octu.