Ti nahoře jsou pakáž

Mám Facebook. Nezaložil jsem si ho, ale založili mi ho příbuzní a já ho tedy ze slušnosti používám. I když je pravda, že tu příliš mnoho spřízněných duší nenalézám. Většinou bych tento označil zřejmě za jakousi virtuální vrbu, do které si našinci vylévají svůj vztek a frustraci ze své malosti.

Od posledních voleb se to tu jenom hemží těmi, kdo proklínají současnou pětikoalici, respektive nového prezidenta. A nemusím vám asi moc vyprávět o tom, proč je tomu tak, co je důvod tohoto pomyslného kamenování našich mocných.

politická aktivistka

(Ne)Jedna paní se tu naváží do vlády kvůli tomu, jak je všechno pořád dražší a dražší. U čehož pochopitelně chápu, že rostoucí ceny nemá nikdo rád a někdo je nemusí ani zvládat, ale na druhou stranu s touto paní nelze plně souhlasit. Zřejmě jí totiž uniklo, že už obchody nepatří státu a stát tedy nese na růstu cen jenom omezený díl viny. A kdybychom se měli do někoho navážet, pak do obchodníků, kteří ony ceny zvedají.

Další tu proklíná vládu za to, jak nechává nebohé obyčejné lidi živořit v bídě a nepomáhá jim. Té pro změnu zřejmě uniklo, že tu máme kapitalismus a není to vláda, kdo dává lidem (údajně) nízké platy. To je věc zaměstnavatelů. A pokud bychom se pak bavili o roli vlády v tomto, pak je realita přesně opačná – vláda dává různé sociální dávky tolika lidem, až to hezké není. Zejména nyní, v době, kdy je státní kasa prázdná, což už musel postřehnout každý.

Karl Marx

Další žádá okamžitou demisi vlády kvůli tomu, že tato u nás nezřízeně podporuje Ukrajince, zatímco naše děti umírají hlady. A možná neznám mnoho lidí, ale ještě jsem neviděl jediné naše dítě umírající na podvýživu. Spíš naopak. A jsou to Ukrajinci, kdo tu podle oficiální statistky žijí ve většině případů pod hranicí příjmové chudoby, i když mají práci. Kterou prý berou našim lidem, jenže všichni době víme, že se většina našich dlouhodoběji nezaměstnaných lidí rekrutuje z řad těch, kdo by podobně mizerně placenou (a možná vůbec žádnou) práci nevzali.

A obzvláště mě fascinuje, když tu někdo mluví o bídě, a vzápětí se chlubí svými snímky z exotické dovolené.

Když je tu prostě někdo líný nebo neschopný, ochotně to svede na vládu. Protože to, co dnes, by se za Babiše nestalo. Samozřejmě, protož ten nás svojí rozhazovačností do této mizérie dostal. Jak ví ti, kdo nejsou úplně slepí nebo hloupí.