Zdražování a vysoké ceny.


Dva největší nepřátelé dnešní doby. Také vás štve že skoro nic nekoupíte, ale utratíte za to majlant? žádný strach nejste sami. – Ceny v dnešní době jsou doslova katastrofické. Jdete do obchodu a zaplatíte ohromnou sumu, a to vám nemusí ani přetékat košík. Ceny v dnešní době rostou dokonce i rychleji než ceny před třinácti lety. Dokážete posoudit u které položky či věci je pro nás jakožto lidi nejhorší, když se ceny zvedají? U někoho to můžou být pohonné hmoty či auta, ale když se na to podíváte z druhé strany na autech se dá ušetřit například tím, že využijete služby hromadné dopravy, kolo či koloběžku anebo prostě půjdete pěšky.

potraviny

Alespoň většina z vás zaznamenala že podražilo i bydlení a ostatní služby jako je například: Voda, elektřina https://www.penize.cz/elektrina nebo plyn. Pokud jste kuřáci jistě jste si všimli že zdražili i tabákové výrobky. Například cigarety značky Chesterfield (kterých je v krabičce 25ks) ještě minulý měsíc stáli 158 kč a už tato částka je hrozná a momentálně stojí 168 kč. Takže cena této značky šla nahoru o sedm korun. Ceny se zvýšily ale i u oblečení nebo obuvi u školních potřeb.

graf

Ale jak už bylo zmíněno výše největší dopad to mělo především na věci životu nezbytné a tím máme samozřejmě na mysli potraviny anebo jen obyčejné pití. A tady máte názornou ukázku: Klasický kváskový chléb stál minulý rok 20 kč a letos se cena zvedla o čtyři koruny. Brambory zdražily o korunu a co hodně lidí zřejmě asi překvapilo bylo to, že cena másla se naopak snižovala. V roce 2022 jste máslo (1 kg) koupili za otřesných 227 kč a letos ho koupíte za 203 kč. A jediné, co si v tento moment můžeme říct je pouze ach, ta drahota fahd.cz, a tudíž můžeme jen doufat, že se situace ve světě uklidní a ceny se sníží aby to následně nedopadlo tak že půjdete do krámu pro mléko které bude stát 100 kč.