Peníze jsou potřeba


Jak snížit náklady na život
Tuto otázku si klade čím dál více lidí. Z příjmů jim nezbývá tolik peněz co dříve, a tak museli začít šetřit. Tento trend se dotýká i osob, které mají vyšší příjmy a dosud příliš nemusely řešit, za co a kolik peníze utratí. Jenže teď je situace jiná, a tak více u nakupování přemýšlí i ti, kteří mají průměrnou mzdu a nebo dokonce i vyšší.
Největší položkou je tradičně bydlení, protože náklady za nájem, splátky hypotéky i energie jsou daleko vyšší než před pár lety. Zdražily i léky a potraviny a vypadá to, že zdražování stále není konec.

peníze eura

Daleko hůř než předloni jsou na tom rodiny s dětmi. Děti potřebují spoustu věcí, ať už často oblečení, protože rostou, a nebo placení školky či mimoškolních aktivit. Kdo může, ten šel pracovat do Německa nebo Rakouska, protože za stejnou práci zde dostanete více peněz. Velké plus v tomto mají lidé, kteří bydlí u hranic, protože v takovém případě mohou lidé za prací dojíždět pár kilometrů a nemusí být přes týden pryč. A právě rodiny s malými dětmi mohou v Německu žádat o obdobu našich přídavků na děti.

České přídavky na děti jsou oproti těm německým směšná částka, ale dnes je člověk rád i za to. V každém případě, pokud pracujete vy nebo váš partner či otec v Německu a odvádí zde daně, budete mít nárok na německé přídavky. Pokud bydlíte všichni spolu a máte dítě, rozhodně byste si měli ověřit, zda nemáte nárok. Podívejte se na můj web kde najdete stručný přehled životních situací, kdy vám na tuto dávku nárok vzniká.

propiska formulář

Máte dotazy a nebo chcete pomoct?
Kromě překladů z a do němčiny se věnuji i komunikaci s úřady. Kindergeld vyřízení
Preklady-nemeckeho-jazyka pro mě není žádný problém, a protože se této problematice věnuji roky, dokážu pomoct i vám. Byla by škoda tuto příjemnou měsíční částku nechat propadnout, a proto si o ni požádejte co nejdříve.