Deštník sice nevytahujeme tak často, ale…


Deštník je předmět, který každý dobře zná, ale nepatří zrovna k těm, co je bereme do rukou den co den. V naší zemi zaprší jen sporadicky, nejsme Anglie, kde déšť smáčí tamní rozsáhlé travnaté pastviny tak často, že tu deštníky a pláštěnky lidé mohou oblékat či nosit i několik dnů v týdnu, přesto se deštník stal jedním z nejžádanějších předmětů v našich středoevropských domácnostech. Pokusíme se tu nyní analyzovat, proč zrovna deštník máme tak rádi, a proč se také poměrně často objevuje mezi reklamními předměty.

červený deštník

Déšť je symbol očisty – jistě budete dobře vědět, co znamená detoxikace organismu. Zbavit se z těla jedů, co tam nepatří, znamená odplavit je potem, močí a stolicí, a zlepšit buněčnou regeneraci. Je to regenerační proces, který probíhá samočinně, a my se mu také mnohdy snažíme dopomáhat různými prostředky a technikami. Něco podobného nastává za deště, který má též podobný očistný efekt, za deště probíhá očista ovzduší, dešťová voda na sebe váže různé toxiny, například těžké kovy a bakterie, a splachuje je do půdy či kanalizace. My to podvědomě víme, a proto vnímáme déšť jako něco přínosného, i když se třeba na pár hodin či dnů zatáhne obloha a musíme zas počkat na hřejivé sluneční paprsky.

deštivé počasí

Záporné ionty – za deště se uvolňují do ovzduší záporné ionty, napomáhají k lepší náladě, lépe se nám dýchá i přemýšlí. Déšť tedy vnímáme i jako pomoc zejména pro každodenní fungování v městském prostředí, kde často vládne smog.

Berete-li do ruky deštník, zpravidla očekáváte, že se bude dít něco přínosného, co přináší radost a zlepšuje život, a jestliže to bude jeden z reklamních deštníků s potiskem, s nějakým zajímavým nápisem či obrázkem, bude váš den ještě veselejší, i když je to Slunce zrovna pod mrakem. Ostatně, proč si nevytisknout třeba na modrý deštník žluté Slunce? Bude to stylové, a pro mnoho lidí na ulici i inspirativní.