Výlety v okolí Prahy


Pokud jste v Praze, určitě se vyplatí navštívit i její okolí. I zde je spoustu míst, které se vyplatí navštívit a objevit. Praha má skvělou polohu, že je z ní snadné naplánovat výlet prakticky na jakékoliv místo v České republice. Ať už si chcete užít výlet do přírody, objevovat historické památky, nebo se vydat třeba za kulinářským zážitkem. To všechno v okolí Prahy najdete. Díky husté síti veřejné dopravy, kterou Česká republika má, je možno naplánovat snadno výlet i bez svého auta, případně můžete využít půjčovnu aut Praha. Nyní se podíváme na typy v okolí Prahy, které stojí za vaši návštěvu.

Karlštejn

Karlštejn

Hrad Karlštejn pochází z 14. století a je velmi navštěvovaným turistickým místem. Již několik století jsou zde uložena korunovační klenoty, a kromě nich si můžete prohlédnout i galerii panovníků v České republice. Samozřejmě nesmíme zapomenout na úchvatný výhled, který z okolí hradu je.

Velká Amerika

Lom Velká Amerika se nachází jen kousek od Prahy, a ne nadarmo se mu přezdívá český Grand Canyon. Jedná se o lokalitu, která je jednou z nejvyhledávanějších filmovými společnostmi z celého Česka i zahraničí. Natáčel se tu například legendární Limonádový Joe. Lom si prohlédnete z vyhlídkových plošin nebo naučné stezky, která vede kolem dokola.

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou v obležení turistů zejména při tradičním filmovém festivalu, ale rozhodně se vyplatí toto město navštívit i mimo konání festivalu. Jedná se o lázeňské město, které je známé pro své léčivé prameny, které můžete samozřejmě ochutnat. Můžete se zde projít po kolonádě, ochutnat tradiční becherovku nebo se zastavit na něco dobrého, a přitom obdivovat architekturu města.

Karlovy Vary

České Švýcarsko

Nedaleko Prahy se nachází národní park, který vás uchvátí nádhernou přírodou a sceneriemi. Nachází se zde Pravčická brána, což je největší přírodní most v Evropě. Můžete si dopřát plavbu po řece Kamenici anebo využít pro trochu pohybu jednu z četných cyklistických nebo turistických tras.