Výroba elektřiny


Elektrický generátor

Když si koupíme třeba pozemek v zahrádkářské kolonii, tak se často musíme připravit na to, že zde nebude dostupná elektřina. Jenže ta se často může hodit, protože budeme chtít třeba rekonstruovat zahradní domek. Abychom tedy mohli využívat elektrické nářadí a další spotřebiče, tak si budeme muset zajistit vlastní výrobu elektřiny.

elektrický generátor

Pokud se jedná o práce tohoto druhu, tak si vystačíme i s nějakou menší elektrocentrálou. Ta samozřejmě běží na pohonné hmoty, takže musíme počítat, že kWh vyjde oproti odebírání ze sítě draho, ale tato centrála může pracovat kdekoliv. Když však potřebujete energii třeba na stavbu domu, takt zde už poběží výkonná zařízení jako je třeba míchačka, proto je třeba třífázové výkonné elektrocentrály. Ty už často mají regulaci výkonu, díky čemuž je spotřeba výrazně nižší. Když však na takovém pozemku budeme chtít odebírat elektřinu dlouhodobě, tak to chce jiné řešení.

Obnovitelné zdroje

Mezi elektrárny s vysokým výkonem patří jaderné či tepelné, ovšem těžko budeme mít zmenšeninu něčeho takového na střeše. Proto je zapotřebí podívat se po obnovitelných zdrojích. První možností je větrná turbína, ovšem ne všude jsou na ni vhodné podmínky, a navíc může vytvářet dost hluku. Proto je výhodnější variantou fotovoltaika.

obnovitelné zdroje

Mnohdy mluvíme o panelech, ovšem to rozhodně není všechno, protože systém skrývá celou řadu dalších zařízení jako je třeba měnič. Ověřeným výrobcem tohoto zařízení je Goodwe joyce-energie, přičemž tato zařízení vynikají například dobrým chlazením, díky čemuž mají nízkou spotřebu. Z panelů nám totiž jde stejnosměrný proud a s tím bychom u domácích spotřebičů moc práce neudělali. Navíc umožňuje napojení na Wi-Fi, takže můžeme v klidu třeba přes mobilní telefon sledovat, jak jsme na tom s výrobou a případně tomu přizpůsobit i naši spotřebu, abychom zbytečně nemuseli nedostatek elektřiny kupovat ze sítě.