Krásná Itálie


Ano, italská moře si vůbec nezadají s tím, co již znáte a kde jste každý rok. Je sice pravda, že je sem delší cesta, ale těch pár hodin navíc by nemělo hrát roli v délce dovolené. A zážitky tu budete mít jistě ještě lepší než tam, kde je Čech vedle Čecha a vlastně ani nemáte pocit, že jste někde v cizině.  

Itálie má tu výhodu, že můžete k mořím z obou jejich stran. Takže můžete si vybrat například moře Ligurské, nebo vám známé Jaderské. Samozřejmě, že to není vše, je tu ještě k dispozici například moře Jónské, nebo Tyrhénské. A všude je hezky a všude jsou nabídky k bydlení po celou dovolenou. Vůbec by nebylo od věci být týden u jednoho a pak se přesunout o pár kilometrů dále ke druhému moři. No řekněte, kdo se tím může pochlubit, že byl u dvou moří? Vidíte, nikdo.  

žena u moře

Například italský region Kalábrie je hned u obou výše citovaných moří, totiž Tyrhénského a Jónského. A vyžití? To je zde zdaleka lepší nežli tam, kde jste jezdili každý rok. Za prvé jsou zde různí majitelé kusů pláží, takže se pÅ™edhánÄ›jí, kdo nabídne lepší služby a za druhé je tu proto i levnÄ›ji. Takže si můžete volit mezi spoustou zábav a atrakcí. Pobaví se stejnÄ› dospÄ›lý jako dÄ›ti. Tatínek si může sednout k obÄerstvení i s manželkou a dÄ›ti si budou hrát jim na oÄích. Kdo z tÄ›ch dvou si dát pár drinků je volba, kterou tento Älánek nemůže ovlivnit. Na dÄ›ti se pozor dávat musí a zdejší drinky nejsou pro slabší nátury, i když vám je barman slabší namíchat může.  

meditace

Když pak budete na západním pobÅ™eží, můžete zvolit výlet lodí na Korsiku, kterážto sice leží blíže Itálii, ale patří Francii. Nu a odsud jen to jen skok na Sardínii. Takovou dovolenou hned tak každý nezažije. A pÅ™itom můžete strávit u moÅ™e zbytek Äasu, který nebude vÄ›novat například návÅ¡tÄ›vám památek.  

Tak co vy na to? Budete zase trÄet tam co obvykle, nebo se vydáte za dobrodružstvím?